Dentist in Kadıköy Acıbadem

Dentist Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Diş Estetiğiyle  Ve Gülüş Tasarımı İle Gülümsemenize Işık Katın

 

Gülüşünüzden memnun değilseniz ve bir değişiklik yapmayı düşünüyorsanız, öncelikle nasıl bir gülüşe sahip olmak istediğinize karar verin. İnsanları gülüşünüzle etkilemek ve kendinize olan güveninizi fazlalaştırmak için diş hekimine başvurabilirsiniz.

Diş estetiği sorunları; dişlerin çarpık olması, dişler arasındaki boşluklar, çürükler, şekil ve renk bozuklukları olarak özetleniyor. Ayrıca dişlerin ve diş etlerinin olması gerekenden çok görünmesi veya dişlerin hiç görünmemesi de sorun olabiliyor. Hatta uyumsuz yapılmış restorasyonlar bile diş estetiği problemlerine yol açıyor. Bu konuda Özel Dentist Kadıköy Poliklinik’ten Diş Hekimi Mesut Mutlu bilgi verecek.

 

İlk olarak diş estetisyenliği nedir sorusuna yanıt vermekte fayda var. Estetik diş hekimliği sadece diş sağlığı için genel bakım yapılmasını değil, aynı zamanda estetik açıdan dişlerin ve diş etlerinin nasıl görünmesi gerektiğiyle de ilgilenir. Diş estetiği yaptıran bir kişi hem dişlerinin genel sağlığından hem de görünümünün iyileştirilmesi konusunda diş hekiminden destek alır.  Dolayısıyla uygulanan prosedürler arasında yalnızca temizlik veya diş beyazlatma işlemi değil, aynı zamanda diş eti tedavisi, diş kaplaması, diş teli, dolgu ve implant gibi uygulamaları da içerebilir.

 

Kimler Diş Estetiği Yaptırabilir

Buna hastanın ağız, diş yapısını ve yüz şeklini gördükten sonra diş hekimi karar verir. Burada hastanın istekleri göz önüne alınarak bir tedavi planlaması yapılır. Örneğin biz hastanın dişlerinin arasındaki boşlukları ve bazı şekil bozukluklarını estetik kompozit dolgularla dolduruyoruz. Bu yöntemde hastanın dişlerinde hiçbir kesme işlemi yapılmadığı için dişleri uyuşturmamıza da gerek kalmıyor. İşlemin en önemli avantajı dişlere zarar verilmeden bir saat gibi kısa bir sürede, tek seansta yapılabilmesi. Eğer hastanın dişlerinde çok çarpıklık, çürük veya aşınma varsa lamina porselenleri tercih ediyoruz. Porselenden imal edilen bu kaplamalar ince , yarı geçirgen bir tabakadır. Bunları, mevcut bir diş üzerine mükemmel bir uyum ve hassasiyetle yerleştiri. Bu yöntemde de dişlerin sadece ön yüzeylerinden çok az aşındırma yapıyor, ince metalsiz bir porselen tabakayı dişin üzerine yapıştırıyoruz. Özellikle renklenmelerde, diş beyazlatma yöntemlerinin işe yaramadığı durumlarda etkili oluyor. 

 

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımına gelecek olursak, kişiye özel gülüş tasarımı hekimlik ve sanatın birleştirilerek sağlıklı ve ideal bir gülümsemenin kazandırılmasıdır.

Gülüş tasarımında kullanılan bir takım yardımcı teknikler vardır. Diş hekimiyle planlanan gülüş tasarımında bu yardımcı teknikler hayata geçirilir. Bunun için porselen lamina venerler kullanılır.

Porselen Lamina Venerler

Porselen laminat venerler dişlerin üst yüzeyine yapıştırılan ince porselen yapraklardır. Estetik diş ekiminde en çok kullanılan tekniktir. Dişten çok az madde kaldırılarak ya da hiç madde kaldırılmadan restorasyon uygulanmaktadır. Bu sayede mevcut diş dokusu korunur sistem ışığı ideal yansıtabildiği için görüntüyü doğal dişten ayırmak mümkün değildir.

Beyazlatma Sistemleri

Kişinin doğal diş renginin daha beyaz ve ışıltılı olmasını sağlar. Travma, yaşlılık ve çeşitli ilaçlar da meydana gelen kalıcı renklenmeyenleri ortadan kaldırabilir.

Estetik Restorasyonlar

Çürük dişlerin doldurulması eskimiş renkli işmiş dolguların yenilenmesi mine’yi uyumlu ve aynı renkte gelişmiş kompozit ve seramik yani porselen materyaller ile sağlanır.

Metal Desteksiz tam porselen venerler 
Diş görünümünü ve diş sağlığını geliştirmek amacıyla çok hasarlı ya da daha önceden kesilmiş dişlere uygulanmaktadır.

 

Dentist Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak ağız sağlığı konusunda A kalite hizmet vermekteyiz. Polikliniğimizde diş estetiği ve gülüş tasarımı ile birlikte kişiler yeni hayatlarına merhaba diyecek ve ağız dolusu gülmekten asla ve asla çekinmeyecek. İstanbul’da bulunmamıza büyük bir yabancı hastaların da gözde sağlık kurumlarının başında gelmekteyiz. İnternet üzerinden yapılan  dentist in Kadıköy aramalarında en üst sıralarda çıkmaktayız.

Dentist Blog

ACIBADEM DİŞETİ TEDAVİSİ

ACIBADEM DİŞETİ TEDAVİSİ

Dişeti iltihabı, dişeti ve çene kemiği gibi dişleri destekleyen diğer dokuları etkileyen iltihabi bir hastalıktır.

Acıbadem diş estetiği

Acıbadem diş estetiği

Acıbadem diş estetiği Sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık ve doğallığı da birleştirerek planlama yapılır.

Dentist in Kadıköy Acıbadem

Dentist in Kadıköy Acıbadem

Diş Estetiğiyle Ve Gülüş Tasarımı İle Gülümsemenize Işık Katın

Acıbadem Diş Hekimi

Acıbadem Diş Hekimi

Acıbadem Diş Hekimi Mesut Mutlu 1994-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesi'nde Diş Hekimliği eğitimi almıştır.

İltihaplı Apseli Diş Ağrısı Nasıl Geçer ?

İltihaplı Apseli Diş Ağrısı Nasıl Geçer ?

İltihaplı diş ağrısı nasıl geçer sorusunun en kesin cevabı bir diş hekimi müdahalesidir

İltihaplı Diş Çekilirse Ne Olur ?

İltihaplı Diş Çekilirse Ne Olur ?

Akut haldeki iltihaplı diş çekilirse, veya apse, enfeksiyon v.s. varlığında diş çekimi yapılması halinde enfeksiyonun kan ile karışması ihtimali vardır.

İltihaplı diş çekimi yapılır mı?

İltihaplı diş çekimi yapılır mı?

İltihaplı dişin çekimi yapılabilir mi, ölümcül sonuçları olur mu, diş çekimi öncesinde ilaç kullanmalı mıyız?

Ağız kokusu tedavisi

Ağız kokusu tedavisi

Ağız kokusu tedavisi bir kaç aşamadan oluşabilir: