Maltepe İmplant Tedavisi

Dentist Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Maltepe implant günümüz çağında doğal dişlere en yakın olarak kullanılan bir yöntemdir. İmplant uygulanan dişe, protez ve geleneksel köprülere göre daha iyi çiğneme ve konuşma fonksiyonu sağlar.

Bu yöntemle çok estetik gülüşlere sahip olmanızın yanında doğal bir görünüme de sahip olacaksınız. En çok kullanılan ve en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir.

Çenedeki estetiği sağlamak için ve eksik olan dişlerin fonksiyonunu tekrardan kazandırmak için çene kemiğine yerleştirilen, uygun olan malzemelerden yapılan yapay diş köküne verilen isimdir. Kullanılmaya başladıktan sonra değişik tiplerde bir çok implant üretime girmiştir.

Günümüzde ise en çok kullanılan implant şekli ise vida tipi olanıdır. Bu tipte kullanılan vidalar belirli kalınlık ve genişliğe sahip olmaktadır. Kullanılacak olan bölgede yeteri kadar ölçülere sahip olması gerekmektedir. Bu uygulama ağızda olduğu müddet zarfında diş etlerinin tamamen sağlıklı olması gerekmektedir.

Hastada herhangi bir sağlık problemi olmadığı sürece bir üst düzey yaş sınırı yoktur ancak kemik gelişimini tamamlamamış olan genç hastaların kullanması acısından sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Bu yöntem uygulanırken anestezinin iyi kullanılması durumunda hiçbir yan etkisi olmadığı gibi acı ve sızıya da yer verilmemiş olur. Anestezinin genel mi yoksa lokal mı olduğunu operasyon sırasında hastadan belirlenmesi istenir. İmplantın kullanıldığı gün duyulacak herhangi bir ağrıda basit ağrı kesicilerin kullanılması ile giderilebilmektedir.

Hastaların belirttiğine göre duyulan bu ağrı normal zamanda diş ağrısında olan acı ile aynı özelliklere sahip olduğunu bilinmektedir. Görülen tedavinin problemsiz olarak sunulduğu zamanlarda implantın varlığını bile hissetmezsiniz.

Maltepe de implant ile hem daha sağlıklı gülüşlere sahip olacak hem de hayatınız boyunca sağlıklı bir hayat yaşayacaksınız

Dentist Blog

ACIBADEM DİŞETİ TEDAVİSİ

ACIBADEM DİŞETİ TEDAVİSİ

Dişeti iltihabı, dişeti ve çene kemiği gibi dişleri destekleyen diğer dokuları etkileyen iltihabi bir hastalıktır.

Acıbadem diş estetiği

Acıbadem diş estetiği

Acıbadem diş estetiği Sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık ve doğallığı da birleştirerek planlama yapılır.

Dentist in Kadıköy Acıbadem

Dentist in Kadıköy Acıbadem

Diş Estetiğiyle Ve Gülüş Tasarımı İle Gülümsemenize Işık Katın

Acıbadem Diş Hekimi

Acıbadem Diş Hekimi

Acıbadem Diş Hekimi Mesut Mutlu 1994-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesi'nde Diş Hekimliği eğitimi almıştır.

İltihaplı Apseli Diş Ağrısı Nasıl Geçer ?

İltihaplı Apseli Diş Ağrısı Nasıl Geçer ?

İltihaplı diş ağrısı nasıl geçer sorusunun en kesin cevabı bir diş hekimi müdahalesidir

İltihaplı Diş Çekilirse Ne Olur ?

İltihaplı Diş Çekilirse Ne Olur ?

Akut haldeki iltihaplı diş çekilirse, veya apse, enfeksiyon v.s. varlığında diş çekimi yapılması halinde enfeksiyonun kan ile karışması ihtimali vardır.

İltihaplı diş çekimi yapılır mı?

İltihaplı diş çekimi yapılır mı?

İltihaplı dişin çekimi yapılabilir mi, ölümcül sonuçları olur mu, diş çekimi öncesinde ilaç kullanmalı mıyız?

Ağız kokusu tedavisi

Ağız kokusu tedavisi

Ağız kokusu tedavisi bir kaç aşamadan oluşabilir: