Dentist
Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız kokusu, başkaları tarafından fark edilen, hoş olmayan nefes kokusu olarak tanımlanabilir. Yetişkinlerin çoğu ve çocukların bir kısmı ağız kokusundan şikayetçidir.
Diş hekimliğinde Ağız kuruluğu için "xerostomia" terimi kullanılır. Tükürük bezlerinin tükürük salgılama fonksiyonlarının azalması sonucunda oluşur.
Arayüz fırçası konik veya silindir şeklindeki çok küçük fırça başına ve ince kıllara sahiptir. Diş eti çekilmesi olanlar da mutlaka kullanmalıdır
Diş macunu uzun yıllardır kullanılagelmekte olan ve diş sağlığının oluşumunda önemli rol oynayan maddelerdir.
Diş sıkma ve Diş gıcırdatma; çiğneme refleksinin uyku sırasında aktif hale geçerek alt ve üst dişlerin birbirlerine teması ile ortaya çıkan istem dışı bir harekettir.
Diş fırçalarının plak uzaklaştırma etkileri klinik yöntemlerle devamlı olarak araştırılmaktadır. Bu çalışmaların sonuçlarına göre diş fırçaları da devamlı olarak modifiye edilmektedir.
Diş ipi, diş fırçasının ulaşamadığı noktaların temizlenmesini sağlar. Ara yüz çürükleri sadece diş ipi kullanılmasıyla önlenebilir.
Dişlerin ve dişetlerinin ortak düşmanı olan bakteri plağı, diş çürümelerine yol açan yapışkan bir mikrop tabakasıdır.

Uzman bir diş ve çene sağlığı ekibiyiz. Sağlığınıza olan bağlılığımızı sarsılmaz bir şekilde sürdürüyor, birinci sınıf bakımı sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

Sosyal Medyalarımız

Sosyal Medyalarımız Ziyaret Edin.