Arayüz Fırçası

Arayüz fırçası konik veya silindir şeklindeki çok küçük fırça başına ve ince kıllara sahiptir. Diş eti çekilmesi olanlar da mutlaka kullanmalıdır

Eğer diş aralarınızda geniş boşluklar ya da ağzınızda braketler, köprüler ve implantlar varsa interdental (ara yüz) diş fırçası kullanımı sizin için daha faydalı olabilir. Bu diş fırçası konik veya silindir şeklindeki çok küçük fırça başına ve ince kıllara sahiptir.

Diş eti çekilmesi olanlar da mutlaka kullanmalıdır. Dişetinin çekilmesiyle oluşan boşluklar bakteriler için uygun birikme ve çoğalma alanlarıdır. Bu nedenle mutlaka her yemekten sonra diş araları temizlenmeli, kürdan kullanma alışkanlığından vazgeçilmelidir.

Porselen köprü kullananlar her yemekten sonra köprünün altını temizlemelidir. Çünkü porselen köprü altındaki boşluklar yemek artıklarının birikmesi ve bakteri üremesi için uygun alanlardır. Ortodonti tedavisi görenlerde genellikle diş fırçası yetersiz kalmakta ve ara yüz fırçası ile tellerin arasının temizlenmesi gerekmektedir.

Kıllar eskidiği zaman sadece fırça başlığını değiştirmeniz yeterlidir. Aşırı hassas diş ve diş etlerine sahip hastalar için tasarlanmış yumuşak fırça başlığı ve yolculukta diş aralarını temizlemenize olanak sağlayan küçük boyutlu interdental diş fırçaları seçenekleri bulunmaktadır.

Ara yüz fırçasını bir diş arası alanına ilk kez uyguladığınızda, çoğu kez kanama oluşur ve bazen biraz ağrı bile oluşabilir. Endişelenmeyin! Dişetiniz, yaraladığınız için kanamıyor, orada plaktan kaynaklanan küçük bir açık yara nedeniyle kanıyor. Dişetleri ancak, aşırı plak oluşumu ile tahrişe uğradıkları zaman kanarlar. Ara yüz fırçanızı doğru şekilde kullanırsanız, sorun genellikle birkaç gün çözülecektir. Başlangıçta kanayan dişetleriniz artık kanamayacaktır.

Uzman bir diş ve çene sağlığı ekibiyiz. Sağlığınıza olan bağlılığımızı sarsılmaz bir şekilde sürdürüyor, birinci sınıf bakımı sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

Sosyal Medyalarımız

Sosyal Medyalarımız Ziyaret Edin.