Diş Pırlantası

Diş mücevheratı veya diş pırlantası, diş minesine yapıştırılan değişik kalitedeki taşlar ve altından yapılmış değişik şekillerden oluşan süslerdir. Genellikle, üst yan kesici dişlerin ön yüzeylerinde herhangi bir oyma işlemi yapılmadan uygulanan bu diş süsleri diş yüzeyine değişik yapıştırıcılar ile diş hekimleri tarafından sabitlenir. İyi ve dikkatli yapıldığı takdirde, dişlere herhangi bir zararı yoktur.

Son yılların moda akımları arasında yer alan diş pırlantaları genç kızlar arasında hızla yayılıyor. Ancak beraberinde bu işin uzmanı olmayan bujiteri ve hediyelik eşya satılan işyerlerinde, hijyenik olmayan ortamlarda sağlığı tehdit eden yapıştırıcılar ile diş pırlantaları takılmaktadır. Hekimler haricinde sağlıksız ortamlarda monte edilen diş pırlantalarının insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebileceğini söyleyebiliriz.

Pırlantaların hijyenik ortamlarda takılmaması, sağlık problemlerini de beraberinde getirebilecektir. İş yerlerinde, ilkel koşullarda sağlığı tehdit eden yapıştırıcılarla dişe monte edilen pırlanta düşebilir ve hatta kullanıcısı tarafından yutulabilir. Bunun sonucunda da üzücü olayların yaşanması kaçınılmaz hale gelir. Bayanların daha güzel görünmek için başvurdukları dişe pırlanta taktırma işleminin tedavisi zor sağlık problemleri çıkarmasını istemeyiz. İlkel koşullardaki bu ortamlar ilerde birçok bulaşıcı hastalıklara da zemin hazırlayabilir.

Dişe pırlanta taktırma olayı tarihin her döneminde yaşanmış ve görülmüş kozmetik uygulamalardır. Ancak dişe takılacak pırlanta hekimler tarafından insan sağlığına hiçbir yan etkisi olmayan özel yapıştırıcılarla temiz ve hijyenik ortamlarda takılmalıdır. Dişlerine bu tür müdahele yaptıracaklar mutlaka bir hekime gitmeli ve tavsiyesini almalıdır

Uzman bir diş ve çene sağlığı ekibiyiz. Sağlığınıza olan bağlılığımızı sarsılmaz bir şekilde sürdürüyor, birinci sınıf bakımı sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

Sosyal Medyalarımız

Sosyal Medyalarımız Ziyaret Edin.