Hangi İmplant Markası ?

İmplant Markası

İmplant markalarının her geçen  gün artması, beraberinde hangisini seçmeliyiz sorusunu akla getiriyor. Tedavi için kliniğe giden hastaların büyük oranı internet’ten ön araştırma yapıyor, kimi zaman implant yaptıran dost ve akrabalarına danışıyor, hatta diş hekimine elinde çeşitli firma isimleriyle başvuruyorlar. Bu durumda hastanın tek beklentisi ise implant fiyatı oluyor. Ancak bu seçimi bu kadar basite indirmemek gerekir.

Teknolojinin getirmiş olduğu ileri seviye üretim teknikleri, beraberinde tasarım mühendisliği ve şüphesiz akademik alanda yapılan değerlendirmelerle dizayn edilen implantlar, bugün dünyada sayısı yüzlerle ifade edilen firmaların kurulmasına önayak olmuştur.

Saf Titanyum veya alaşım haliyle üretilen implantlar laboratuar ortamında yüzey yapısı, özel işlemlerden geçerek, kemik içerisinde biyolojik tutunmayı sağlayacak hale getirilir. Böylelikle kemik hücreleri implantla sağlıklı bir bağ oluşturur.

Üretim yapan firmaların, uluslararası sertifikasyon programlarına dahil olmaları, bunları güncel tutmaları, firmaların tercih edilme sebeplerinin başında gelir. Avrupa’da CE, Amerika’da FDA ve ISO bunların en önemlilerindendir. İncelenmesi gereken diğer bir konu, firmanın geçmişi, kurulma amacı ve yatırıma ayırdığı bütçedir. Bunlar ise firmanın saygınlığı ve geleceğe dair devamlılığı hakkında bilgiler verir.

Her implant üreticisi kendisine has özellikler taşıyan implant üretmek zorundadır. İmplantın şekli, yiv yapısı, bağlantı parçaları, yüzey yapısı, ölçü parçaları… gibi özellikler bazen firmanın dahi önüne geçebilmektedir. Üretimi kadar bayilik ve servis ağı da göz önünde bulundurulur. Düzenli ve yoğun implant cerrahisi uygulayan klinikler için sürekli ve hızlı bir servis ağı büyük önem arz etmektedir.

 Bu bilgilerin ışığında hastalara tavsiyemiz şudur;

Öncelikle yaptıracağınız implant tedavisinin size getireceği faydaları öğrenin

Seçtiğiniz ve güvendiğiniz hekimin sizin için en doğru ve faydalı tedavi planı yapacağına inanın

Eğer hekiminiz size farklı seçenekler sunuyorsa kendisinden tercihini öğreniniz

Karşılaşacağınız farklı implant fiyatlarının ise iyi veya kötü implant ayırımı olmadığını, kendine has özellikleri nedeniyle firmaların kendi politikaları olduğunu da unutmayınız.

Uzman bir diş ve çene sağlığı ekibiyiz. Sağlığınıza olan bağlılığımızı sarsılmaz bir şekilde sürdürüyor, birinci sınıf bakımı sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

Sosyal Medyalarımız

Sosyal Medyalarımız Ziyaret Edin.